Skip to main content.

Ekaterina Zagorska

Plakaty

Bułgarska artystka Ekaterina Zagorska opisuje swoje prace jako magiczny świat ilustracji.

"Moja sztuka łączy żywe kolory, odrobinę amerykańskiego realizmu i pop-art. Moje najlepsze prace to te, które zawierają wiele kolorów i opowiadają historię."

Ekaterina inspiruje się wszystkim wokół niej i uwielbia pracować z akwarelowymi farbami, kredkami i ołówkami.

"W ciągu ostatnich dwóch lat zaczęłam pracować z mediami cyfrowymi, co bardzo lubię. To świat nowych możliwości" - mówi.

Plakaty ilustracyjne autorstwa Ekateriny Zagorskiej

Ekaterina Zagorska jest bułgarską ilustratorką, projektantką UI/UX i graficzką. Ukończyła studia na akademii sztuk pięknych i rysuje od tak dawna, jak tylko pamięta. Zazwyczaj pracuje z paletą żywych kolorów, a jej styl to nowoczesny amerykański realizm połączony z pop-artem - idealne połączenie, jeśli chcesz rozjaśnić swój dom. Chociaż jej ilustracje w większości wyglądają realistycznie, od czasu do czasu tworzy również sztukę abstrakcyjną.

Lubi inspirować się reakcjami ludzi na jej pracę i jest bardzo dumna z faktu, że jej ilustracje opowiadają historie. Inspirację czerpie również z codziennych przedmiotów, takich jak poranna kawa, fotografia podróżna lub wizyta na wystawie sztuki. Korzysta z różnych technik, takich jak ołówki, kredki czy akwarele. Wykorzystuje również narzędzia cyfrowe, które otwierają świat zupełnie nowych możliwości. Odkryj kolekcję jej prac w Desenio!