Skip to main content.

Kate Birch

Plakaty

Rozwód po 23 latach małżeństwa sprawił, że Kate postanowiła podążyć za swoją pasją i stworzyła cykl „jeden obraz dziennie” jako sposób na utrzymanie siebie. Po opublikowaniu swoich prac na Instagramie, szybko przybywało jej obserwatorów i zaczęła sprzedawać swoje obrazy na całym świecie.

Obrazy Kate to głównie martwa natura i krajobrazy, które przekształcają pozornie powszechne przedmioty w dzieła sztuki.

"W ciągu ostatnich kilku lat dzielenia się codziennymi obrazami w mediach społecznościowych rozwinęłam się i uświadomiłam sobie, jak ważne mogą być te przedmioty dla ludzi. Te małe rzeczy często zawierają historie, które składają się na nasze życie i łączą nas ze sobą i z naszą przeszłością."

Plakaty Kate Birch

Kate Birch mieszkająca w Utah dorastała zakochana w sztuce i od zawsze była kreatywna. Dzięki profesorowi, który zachęcił ją do poważniejszych prac malarskich i rysunkowych, zaczęła pracować nad przekształceniem sztuki w karierę zawodową. Na szczęście dla nas jej prace stały się dostępne na całym świecie dzięki mediom społecznościowym, a do tego pojawiła się w kilku filmach, programach telewizyjnych i głównych sklepach w USA.

Jej ulubionym medium sztuki jest gwasz, a maluje głównie martwą naturę i krajobrazy. Inspiruje się praktycznie wszystkim i dlatego zazwyczaj maluje przedmioty codziennego użytku, takie jak kawałki owoców, słodycze lub grę cieni. Jej obrazy są przeważnie małe, ponieważ lubi, gdy powstają szybko i kiedy nie skupia się na pomyłkach. Po prostu maluje i rusza dalej! Cechą charakterystyczną Kate jest to, że codziennie maluje nowy obraz, którym dzieli się ze swoimi obserwatorami w mediach społecznościowych. Zainspiruj się jej kolekcją plakatów w Desenio!