Skip to main content.

Thao Courtial

Plakaty

Thao Courtial już jako dziewczynka, zaczęła robić zdjęcia aparatem ojca.

„Stało się to dla mnie oczywiste, że będzie to mój sposób na wyrażanie siebie i reinterpretację świata” - mówi.

Thao początkowo robiła zdjęcia podczas swoich podróży, aby uwiecznić wspomnienia, ale szybko odczuła potrzebę udoskonalenia swoich umiejętności. Jej fotografie artystyczne odzwierciedlają magię świata, w którym żyjemy.

„Podróżuję z lekkim wyposażeniem - mam aparat i dwa obiektywy, 50 i 35 mm. Dla każdej destynacji tworzę mentalny moodboard zadając sobie pytania w jaki sposób ten kraj mnie zainspirował i jak się w nim czułam. Następnie szukam odpowiedniego światła i wybieram kolory, tak samo jak malarze." - mówi.

Plakaty fotograficzne autorstwa Thao Courtial

Thao Courtial specjalizuje się w fotografii podróżniczej i krajobrazowej i obecnie stacjonuje w Tuluzie we Francji. Odkrywając nowe kraje i kultury, już w młodym wieku Thao fascynowała się tym, co nieznane. Gdy rozgryzła jak działa kamera ojca, zrozumiała, że będzie to sposób na wyrażenie siebie i reinterpretację świata.

Zapytana, czym się inspiruje, odpowiada: „Dzięki nieskończonej liczbie kształtów i kolorów, natura jest niewyczerpanym źródłem inspiracji”. Fascynuje mnie również sztuka, zwłaszcza malarstwo, wzornictwo i architektura."

Fotografia autorstwa Thao Courtial zachęca widzów do refleksji i nabrania dystansu. Rozmarz się i odkryj zdjęcia egzotycznej natury, przedstawiające niebieską, krystalicznie czystą wodę, piękną górską scenerię, chłodne budynki i tropikalną roślinność. Znajdź nowe fotografie autorstwa Thao Courtial w Desenio!