Skip to main content.

Anna Brandt

Plakaty

Gdy kilka lat temu matka Anny zmarła, Anna odziedziczyła jej przybory malarskie i sama zaczęła malować. Natychmiast zakochała się w tym zajęciu.

„Malowanie jest jak medytacja. Odłączam się od świata, a wszystkie moje codzienne stresy znikają. Moją największą inspiracją jest moja mama Siv Brandt, która była artystką. Dorastałam, obserwując, jak maluje. Jej prace są bardzo kolorowe, więc można powiedzieć, że jestem pod jej wpływem”.

Anna opisuje swoją pracę jako eksplozję kwiatów, kolorów, łąk i nieba.

„Kiedy widzę białe mury, to jak czyste płótno, które chcę wypełnić kolorami i chaosem”.

Obrazy Anny Brandt

Anna Brandt jest jedną z naszych Wyróżnionych Artystek. Zaczęła malować w 2019 roku i od tego czasu poszła w ślady swojej mamy i została artystką. Po odziedziczeniu przyborów malarskich jej matki chciała je wypróbować i natychmiast urzekło ją malowanie. Swoją sztukę wyraża jako „Bombastyczną eksplozję kwiatów, kolorów, łąk i nieba”.

Natura i kwiaty są bliskie jej sercu i Anna nigdy nie wie, jaką formę obrazy przyjmą na końcu. Zależy to od myśli, nastroju i wspomnień. Kolor jest ważniejszy od samego motywu - opisuje. Gdy widzi czyste płótno, chciałaby je całe ozdobić pięknymi kolorami. Największą inspiracją dla Anny jest jej mama Siv Brandt, która również malowała wieloma kolorami. Jako dziecko Anna widziała, jak jej mama maluje i towarzyszyła jej na jej wystawach.