Skip to main content.

Arty Guava - Lay Hoon

Plakaty

Jako dziecko Lay Hoon, znana jako Arty Guava, spędzała długie godziny z kolorowankami i marzyła o karierze artystki. Po ukończeniu wieczorowego kursu projektowania multimedialnego, postanowiła rzucić pracę inżyniera i rozpocząć nową ścieżkę kariery i zająć się projektowaniem graficznym.

„Na samym początku pandemii, co wieczór brałam iPada i rysowałam, bo to pomagało mi radzić sobie ze stresem, niepokojem i niepewnością, która była wokół mnie. Potem, kiedy zaczęłam publikować więcej moich prac online i w mediach społecznościowych, zainteresowanie wzrosło i po raz pierwszy w życiu zdałam sobie sprawę, że mogę z nich żyć", mówi.

Lay opisuje swoje prace jako kapryśne i zabawne, z nutą azjatyckiej przyprawy. Mówi nam, że często tworzy to, czego brakuje jej w jej własnym życiu w danej chwili. Najczęściej używa iPada, lubi też pracować z akrylem na płótnie.

„Wyzwaniem jest dla mnie przelanie abstrakcyjnych uczuć na moje prace. Często staram się uchwycić jakiś nastrój lub uczucie. Czas na to jest dość krótki, więc kiedy jestem w tym właściwym momencie, pracuję szybko, aby uchwycić je, zanim będzie za późno".

Arty Guava - Lay Hoon