Skip to main content.

Zrównoważony rozwój w Desenio

Tworzymy piękniejszy świat

Zrównoważony rozwój jest bliski naszemu sercu, ponieważ nasze produkty nie istniałyby bez naturalnych materiałów pochodzących z naszych lasów. Tworzenie piękna poprzez sztukę jest powodem naszego istnienia, a robienie tego w sposób zrównoważony oznacza ciągłe dążenie do poprawy naszego procesu produkcyjnego i aktywne zmniejszanie jego wpływu na nasze środowisko. Na rzecz coraz piękniejszego świata.

Nasza planeta

Environment gallery wall

Nasza planeta ma znaczenie

Naszym celem jest uczynienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby działać na rzecz zrównoważonej przyszłości i jesteśmy świadomi, że przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Kładąc nacisk na materiały i metody oznakowane ekologicznie, aktywnie podejmujemy kroki w celu zminimalizowania naszego śladu węglowego, wraz z wybranym zespołem partnerów.

Zrównoważone produkty

W Desenio zrównoważona produkcja oferowanych przez nas produktów leży w centrum naszej działalności. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z ekologiczną wytwórnią papieru, aby tworzyć nasze plakaty artystyczne, wykorzystując wyłącznie papier certyfikowany jako pochodzący z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Używamy najwyższej jakości niepowlekanego, odpornego na starzenie papieru, aby zapewnić trwałość naszych plakatów.

Forest Stewardship Council®

Wydrukowane na papierze z certyfikatem ekologicznym

Desenio jest firmą z certyfikatem FSC®, co oznacza, że drzewa wykorzystywane do produkcji plakatów są wycinane w odpowiedzialny sposób, który zapewnia korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne wszystkim zaangażowanym w proces produkcji stronom.

W trosce o środowisko i społeczeństwo

Od roku 2020 jesteśmy firmą z certyfikatem Forest Stewardship Council® (FSC), co jest naturalny krokiem w naszej drodze do osiągnięcia naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. FSC jest organizacją non-profit, która ustanawia określone wysokie standardy, aby mieć pewność, że leśnictwo jest praktykowane w sposób przyjazny dla środowiska i społecznie korzystny.

Certyfikat FSC oznacza, że nasza firma spełnia te standardy i stanowi gwarancję, że materiały użyte do produkcji plakatów artystycznych pochodzą ze zrównoważonych zasobów leśnych z certyfikatem FSC.

Nasz kod certyfikatu FSC: SAI-COC-010910

Nasz kod licencyjny znaków towarowych FSC: FSC-C153048

FSC Certification

Obraz wydrykowany w Szwecji na papierze z certyfikatem ekologicznym

Jesteśmy dumni z naszej współpracy z wytwórnią papieru o dużej świadomości ekologicznej. Nasza papiernia posiada certyfikat FSC, podobnie jak papier używany w naszych plakatach artystycznych i passe-partout. Wszystkie nasze plakaty (z wyjątkiem kilku wzorów z kategorii Handpicked) są certyfikowane i oznaczone symbolem FSC Mix na naszej stronie, co gwarantuje, że co najmniej 70% drewna użytego do ich produkcji pochodzi z lasów z certyfikatem FSC.

Forest poster

Vi Agroforestry

Trees poster

Za każde drzewo użyte do produkcji naszych plakatów, sadzimy dwa nowe drzewa

Dziękujemy za pomoc w zasadzeniu 35 000 drzew

W 2017 roku zostaliśmy dumnymi partnerami Vi Agroforestry, organizacji, która od 1983 roku zasadziła 120 milionów drzew i wsparła ponad 2,5 miliona ludzi w walce z ubóstwem. Współpracując z Vi Agroforestry, sadzimy dwa nowe drzewa na każde drzewo używane do produkcji sprzedawanych przez nas plakatów artystycznych. Od 2017 roku posadziliśmy ponad 35 000 drzew!

Walka z ubóstwem i zmianami klimatu jednocześnie

Vi Agroforestry uważa, że zrównoważony rozwój człowieka i środowiska idą w parze. Dzięki holistycznemu podejściu do drobnego rolnictwa działania organizacji mają na celu dbanie o środki utrzymania rolników, jak i o pozytywny wpływ rolnictwa na środowisko. Dzięki szkoleniom dla drobnych rolników w Afryce Wschodniej w zakresie zrównoważonego rozwoju i sadzenia drzew, rolnicy mogą zarobić na życie i wysłać swoje dzieci do szkoły.

Nasi ludzie

Wpływ, inspiracja i rozwój

W Desenio chcemy, aby wszyscy nasi pracownicy zawsze czuli się mile widziani i doceniani. Desenio to miejsce, w którym możesz poczuć, że wywierasz wpływ, inspirujesz i rozwijasz się, a nasze środowisko pracy jest oparte na filarach takich jak pasja, poświęcenie i życzliwość. Obecnie w centrali Desenio w Sztokholmie pracuje ponad 140 pracowników z ponad 15 różnych narodowości. Czy chciałbyś do nas dołączyć? Sprawdź nasze otwarte pozycje!

DOŁĄCZ DO NAS!

Wspólna misja z naszymi dostawcami

Poza siedzibą Desenio współpracujemy z niewielkim zespołem wybranych dostawców w Europie i Azji. Starannie budujemy te relacje i razem przestrzegamy ważnych wymogów odpowiedzialności społecznej i środowiskowej określonych w naszym kodeksie postępowania. Kodeks ten obejmuje 10 zasad zrównoważonego społecznego i środowiskowego rozwoju, obejmujących takie obszary jak godziny pracy, wynagrodzenie, praca dzieci, dyskryminacja oraz zdrowie i bezpieczeństwo.

Nasz pełny Kodeks Postępowania można znaleźć tutaj.
Our work

Nasze produkty

Przy produkcji naszych plakatów zachowujemy wysokie standardy i cenimy rzemieślniczy aspekt tego procesu. Wspólnie z naszymi dostawcami nieustannie dążymy do poprawy jakości i żywotności naszych produktów poprzez staranne opracowywanie produktów.

Czytaj więcej - Nasze produkty