Skip to main content.

O naszych produktach

W procesie produkcji plakatów stawiamy na wysokie standardy. Cenimy jakość wykonania naszych produktów i wspólnie z naszymi dostawcami nieustannie dążymy do poprawy ich jakości oraz wydłużenia okresu ich użytkowania. Posiadamy certyfikat FSC® i jest to nasz powód do dumy. Oznacza to, że drewno wykorzystywane do produkcji zarówno naszych plakatów, jak i ramek, zostały pozyskane w odpowiedzialny i zrównoważony sposób.

PLAKATY ARTYSTYCZNE

Nasz papier

Wszystkie produkowane przez nas plakaty (z wyjątkiem kilku wzorów z kategorii Wyselekcjonowane) drukujemy na niepowlekanym papierze premium o gramaturze 200g/m2. Jego powierzchnia jest matowa, bez odblasków, co nadaje mu wysokiej jakości wygląd. Stosowany przez nas papier jest również odporny na starzenie.Papier ten jest produkowany w Szwecji, a papiernia, pulpa używana do produkcji papieru oraz sam papier posiadają certyfikat Forest Stewardship Council®. Gwarantuje to, że drewno do jego produkcji zostało pozyskane zgodnie ze wszystkimi przepisami prawa i rozporządzeniami, a także zgodnie z surowymi kryteriami organizacji FSC dotyczącymi zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego. Wszystkie nasze plakaty (z wyjątkiem kilku wzorów z kategorii Wyselekcjonowane) są oznaczone symbolem FSC Mix na naszej stronie, co gwarantuje, że co najmniej 70% drewna użytego do ich produkcji pochodzi z lasów z certyfikatem FSC.

Druk

Wszystkie produkowane przez nas plakaty drukowane są w Szwecji, z wyjątkiem kilku wzorów z kategorii Wyselekcjonowane. Korzystamy z różnych drukarni w celu uzyskania najlepszej jakości w przypadku każdego projektu, w zależności od tego, czy są to zdjęcia, grafiki czy plakaty wydrukowane z użyciem folii. Drukarnie, z którymi współpracujemy, używają różnych rodzajów tuszu zależnie od wymaganej techniki druku, ale jest on zawsze zgodny ze wszystkimi odpowiednimi przepisami UE (w tym między innymi z rozporządzeniem REACH). Tusz jest ponadto w 100% wegański.

Recykling

W procesie produkcji naszych plakatów powstaje bardzo mało odpadów, a nadmiar papieru jest poddawany recyklingowi, a następnie użyty do produkcji gazet we współpracujących z nami drukarniach i papierni. Gorąco zachęcamy naszych klientów do ponownego wykorzystywania naszych plakatów albo do ich recyklingu. Nasz papier można poddawać recyklingowi do siedmiu razy.

RAMKI

Oferujemy eleganckie drewniane i metalowe ramki pasujące do wszystkich stylów wystroju wnętrz. W naszym sklepie znajdziesz zarówno małe ramki, idealnie nadające się do zdjęć, jak i duże ramki, które zajmą centralne miejsce na ścianie.

Nasze ramki są wytwarzane ręcznie przez wyspecjalizowanych rzemieślników z Europy i Azji z wieloletnim doświadczeniem. Nasi dostawcy ramek zostali starannie wybrani pod kątem spełniania wymogów naszego Kodeksu postępowania w zakresie odpowiedzialności społecznej i środowiskowej.

Wszystkie nasze drewniane i metalowe ramki posiadają certyfikat FSC® i są oznaczone symbolem FSC Mix na naszej stronie, co gwarantuje, że co najmniej 70% drewna użytego do ich produkcji pochodzi z lasów z certyfikatem FSC.

Nasze ramki są dostępne w ośmiu różnych rozmiarach: 13 x 18 cm, 21 x 30 cm, 30 x 40 cm, 40 x 50 cm, 50 x 50 cm, 50 x 70 cm, 70 x 100 cm oraz 100 x 150 cm. Każda z nich jest wyposażona w lekką i nietłukącą przezroczystą szybę z akrylowego pleksiglasu. Ramki są otwierane od tyłu. Można w nich łatwo umieszczać plakaty za pomocą klipsów obrotowych, bez konieczności użycia ostrych metalowych pinezek. Mniejsze ramki metalowe w rozmiarach do 30 x 40 cm zawierają małe metalowe pinezki.

Ramki drewniane

Nasze drewniane ramki wykonane z litego drewna dostępne są w kolorach: czarnym, białym, odcieniu dębu, ciemnego drewna i jasnego drewna. Nasze ramki dębowe są wykonane z surowego dębu, a ramki z ciemnego drewna oraz ramki drewniane w kolorach czarnym i białym wykonano z litego drewna tulipanowca amerykańskiego, które jest następnie malowane. Ramki z jasnego drewna wykonane są z klonu cukrowego, który powleczono przezroczystą powłoką, aby uzyskać naturalne wykończenie. Oferowane przez nas większe drewniane ramki w rozmiarach 50 x 70 cm, 70 x 100 cm i 100 x 150 cm są wyposażone we wstępnie wywiercone otwory z tyłu ramy, które zabezpieczają klipsy obrotowe podczas podnoszenia.

Metalowe ramki

Oferujemy metalowe ramki w kolorach czarnym, złotym, srebrnym i miedzianym. Wykonane są z aluminium i charakteryzuje je wąski profil, dzięki któremu obraz zyskuje elegancki wygląd. Ramki w kolorach złotym, srebrnym i miedzianym mają błyszczące wykończenie, a ramki metalowe w kolorze czarnym - matowe.

Recykling

Gorąco zachęcamy naszych Klientów do ponownego wykorzystywania naszych ram lub ich recyklingu w przypadku, jeśli nie można ich już ponownie wykorzystać. Nasze ramki drewniane - w tym tylna płyta MDF - mogą być poddane recyklingowi i przekształcone w wióry, które następnie można wykorzystać do produkcji biopaliw będących alternatywą dla paliw kopalnych. Nasze metalowe ramki można poddać recyklingowi. Dzięki temu posłużą do produkcji nowych produktów aluminiowych, zużywając o 95% mniej energii niż w przypadku aluminium pierwotnego. Szyby z pleksiglasu należy traktować jako odpady palne, które można wykorzystać do produkcji energii.

AKCESORIA

Oferujemy szeroką gamę akcesoriów przeznaczonych do podkreślenia wyglądu plakatów - od passe-partout przez elementy do zawieszania, takie jak klipsy i zawieszki do plakatów oraz taśma washi, po półki na obrazy. Wszystkie nasze passe-partout, zawieszki do plakatów i półki na obrazy posiadają certyfikat FSC® i są oznaczone symbolem FSC Mix na naszej stronie, co gwarantuje, że co najmniej 70% drewna użytego do ich produkcji pochodzi z lasów z certyfikatem FSC.

Passe-partout

Oferowane przez nas passe-partout wysokiej jakości pozwalają na obramowanie plakatu i podkreślenie jego motywu, stanowiąc przy tym ekskluzywny akcent. Nasze passe-partout są produkowane w Szwecji i pasują do ramek o wymiarach 21 x 30 cm, 30 x 40 cm, 50 x 70 cm i 70 x 100 cm. Oferujemy je zarówno w kolorze czarnym, jak i białym. Charakteryzuje je dobre, jednolite pokrycie kolorem, przy czym czarne passe-partout mają czarny środek, a białe - biały. Białe passe-partout mają dokładnie ten sam odcień co papier stosowany przez nas do produkcji plakatów. Oferowane przez nas passe-partout są wolne od kwasów.

Zawieszki do plakatów

Dzięki oferowanym przez nas zawieszkom do plakatów w stylowy sposób zaprezentujesz swoje plakaty. Będą świetnym dodatkiem do zestawu obrazów na ścianę. Są one dostępne w różnych długościach, dzięki czemu pasują do wszystkich dostępnych w naszym sklepie rozmiarów plakatów. Można wybrać spośród trzech kolorów: część zawieszek jest wykonana z surowego litego dębu, a pozostałe - z drewna sosnowego. Te ostatnie pomalowano na czarny lub biały kolor. W ich skład wchodzą mosiężne mocowania śrubowe i paski ze sztucznej skóry do zawieszania w pasującym kolorze: białym, czarnym lub w odcieniu dębu. Magnesy po obu stronach utrzymują plakat na swoim miejscu, nie uszkadzając go.

Półki na obrazy

Nasze półki na obrazy to prosty i stylowy sposób na zaprezentowanie swoich plakatów, szczególnie jeśli lubisz je często zmieniać. Oferujemy półki w kolorach czarnym, białym oraz z litego dębu. Każda z nich ma 70 cm szerokości i 9,5 cm głębokości. W zestawie znajdują się śruby do przymocowania półki do ściany. Aby wydłużyć półkę, wystarczy umieścić kilka z nich obok siebie.