Skip to main content.

O naszych produktach

W procesie produkcji plakatów stawiamy na wysokie standardy. Cenimy jakość wykonania naszych produktów i wspólnie z naszymi dostawcami nieustannie dążymy do poprawy ich jakości oraz wydłużenia okresu ich użytkowania. Posiadamy certyfikat FSC® i jest to nasz powód do dumy. Oznacza to, że drewno wykorzystywane do produkcji zarówno naszych plakatów, jak i ramek, zostały pozyskane w odpowiedzialny i zrównoważony sposób.

PLAKATY ARTYSTYCZNE

About our prints

Nasz papier

Wszystkie produkowane przez nas plakaty drukujemy na niepowlekanym papierze premium o gramaturze 200g/m2. Jego powierzchnia jest matowa, bez odblasków, co nadaje mu wysokiej jakości wygląd. Stosowany przez nas papier jest również odporny na starzenie.Papier ten jest produkowany w Szwecji, a papiernia, pulpa używana do produkcji papieru oraz sam papier posiadają certyfikat Forest Stewardship Council®. Gwarantuje to, że drewno do jego produkcji zostało pozyskane zgodnie ze wszystkimi przepisami prawa i rozporządzeniami, a także zgodnie z surowymi kryteriami organizacji FSC dotyczącymi zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego. Wszystkie nasze plakaty są oznaczone symbolem FSC Mix na naszej stronie, co gwarantuje, że co najmniej 70% drewna użytego do ich produkcji pochodzi z lasów z certyfikatem FSC.

Druk

Wszystkie produkowane przez nas plakaty drukowane są w Szwecji, z wyjątkiem kilku wzorów z kategorii Wyselekcjonowane. Korzystamy z różnych drukarni w celu uzyskania najlepszej jakości w przypadku każdego projektu, w zależności od tego, czy są to zdjęcia, grafiki czy plakaty wydrukowane z użyciem folii. Drukarnie, z którymi współpracujemy, używają różnych rodzajów tuszu zależnie od wymaganej techniki druku, ale jest on zawsze zgodny ze wszystkimi odpowiednimi przepisami UE (w tym między innymi z rozporządzeniem REACH). Tusz jest ponadto w 100% wegański.

Recykling

W procesie produkcji naszych plakatów powstaje bardzo mało odpadów, a nadmiar papieru jest poddawany recyklingowi, a następnie użyty do produkcji gazet we współpracujących z nami drukarniach i papierni. Gorąco zachęcamy naszych klientów do ponownego wykorzystywania naszych plakatów albo do ich recyklingu. Nasz papier można poddawać recyklingowi do siedmiu razy.

OBRAZY NA PŁÓTNIE

Nasze obrazy na płótnie są produkowane na zamówienie w Europie. Są dostępne w wielu rozmiarach, takich jak 30x40, 50x70, 70x100 i 100x140 cm. Do ich wykonania używamy wyjątkowo wysokiej jakości matowej tkaniny, która składa się w 35% z bawełny i w 65% z poliestru. Wyróżnia się ona spośród typowych płócien dzięki specjalnemu splotowi 2x1, który stanowi idealną bazę dla naszej metody drukowania giclée.

Nasze płótna mają głębokość premium, wynoszącą 3,2 cm, co jest znacznie więcej, niż standardowe 1,9 cm. Dzięki temu są one wyjątkowo solidne i trwałe. W przypadku wyboru opcji bez ramy, obraz jest naciągnięty na sosnowe krawędzie, wykonane w 100% z drewna podlegającego recyklingowi, co gwarantuje najwyższą trwałość. Jeżeli wolisz obraz na płótnie w ramie, możesz wybrać między ramą dębową, która została wykonana z drewna obeche z prawdziwym okleinowanym dębem, albo czarną ramą wykonaną z malowanego drewna sosnowego. Bez względu na wybór, Twój obraz na płótnie przyjdzie w pełni zamontowany i gotowy do powieszenia.

About our canvas

RAMKI

About our frames

Oferujemy eleganckie drewniane i metalowe ramki pasujące do wszystkich stylów wystroju wnętrz. W naszym sklepie znajdziesz zarówno małe ramki, idealnie nadające się do zdjęć, jak i duże ramki, które zajmą centralne miejsce na ścianie.

Nasze ramki są wytwarzane ręcznie przez wyspecjalizowanych rzemieślników z Europy i Azji z wieloletnim doświadczeniem. Nasi dostawcy ramek zostali starannie wybrani pod kątem spełniania wymogów naszego Kodeksu postępowania w zakresie odpowiedzialności społecznej i środowiskowej.

Wszystkie nasze drewniane i metalowe ramki posiadają certyfikat FSC® i są oznaczone symbolem FSC Mix na naszej stronie, co gwarantuje, że co najmniej 70% drewna użytego do ich produkcji pochodzi z lasów z certyfikatem FSC.

Nasze ramki są dostępne w ośmiu różnych rozmiarach: 13 x 18 cm, 21 x 30 cm, 30 x 40 cm, 40 x 50 cm, 50 x 50 cm, 50 x 70 cm, 70 x 100 cm oraz 100 x 150 cm. Każda z nich jest wyposażona w lekką i nietłukącą przezroczystą szybę z akrylowego pleksiglasu. Ramki są otwierane od tyłu. Można w nich łatwo umieszczać plakaty za pomocą klipsów obrotowych, bez konieczności użycia ostrych metalowych pinezek. Mniejsze ramki metalowe w rozmiarach do 30 x 40 cm zawierają małe metalowe pinezki.

Ramki drewniane

Nasze drewniane ramki wykonane z litego drewna dostępne są w kolorach: czarnym, białym, odcieniu dębu, ciemnego drewna i jasnego drewna. Nasze ramki dębowe są wykonane z surowego dębu, a ramki z ciemnego drewna oraz ramki drewniane w kolorach czarnym i białym wykonano z litego drewna tulipanowca amerykańskiego, które jest następnie malowane. Ramki z jasnego drewna wykonane są z klonu cukrowego, który powleczono przezroczystą powłoką, aby uzyskać naturalne wykończenie. Oferowane przez nas większe drewniane ramki w rozmiarach 50 x 70 cm, 70 x 100 cm i 100 x 150 cm są wyposażone we wstępnie wywiercone otwory z tyłu ramy, które zabezpieczają klipsy obrotowe podczas podnoszenia.

Metalowe ramki

Oferujemy metalowe ramki w kolorach czarnym, złotym, srebrnym i miedzianym. Wykonane są z aluminium i charakteryzuje je wąski profil, dzięki któremu obraz zyskuje elegancki wygląd. Ramki w kolorach złotym, srebrnym i miedzianym mają błyszczące wykończenie, a ramki metalowe w kolorze czarnym - matowe.

Recykling

Gorąco zachęcamy naszych Klientów do ponownego wykorzystywania naszych ram lub ich recyklingu w przypadku, jeśli nie można ich już ponownie wykorzystać. Nasze ramki drewniane - w tym tylna płyta MDF - mogą być poddane recyklingowi i przekształcone w wióry, które następnie można wykorzystać do produkcji biopaliw będących alternatywą dla paliw kopalnych. Nasze metalowe ramki można poddać recyklingowi. Dzięki temu posłużą do produkcji nowych produktów aluminiowych, zużywając o 95% mniej energii niż w przypadku aluminium pierwotnego. Szyby z pleksiglasu należy traktować jako odpady palne, które można wykorzystać do produkcji energii.

PODUSZKI

Nasze poduszki są idealne, gdy chcesz stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę. Dostępne w rozmiarach 40x40, 50x50 i 60x60 cm, te pokrowce na poduszki można kupić z wkładem lub bez niego. Wykonane są z tkaniny typu faux lnianej, która jest poliestrowym materiałem o lnianym wyglądzie, co gwarantuje ich trwałość i wygodę. Praktyczny zamek umieszczony na dole pozwala na łatwą wymianę pokrowców, kiedy tylko zechcesz odświeżyć wygląd mieszkania. W celu ochrony twoich pokrowców na poduszki, małe plamy wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. W przypadku potrzeby głębszego czyszczenia możesz uprać pokrowce w pralce lub ręcznie w zimnej wodzie.

About our cushion covers

TACE

About our trays

Wykonane z forniru brzozowego, nasze tace stanowią idealną mieszankę funkcjonalności i stylowego skandynawskiego designu. Dbaj o swoje tace, myjąc je ręcznie lub korzystając z delikatnego programu prania w pralce. Warto pamiętać, że częste mycie za pomocą detergentu do zmywarek może prowadzić do widocznego zużycia powierzchni tac. Nasze tace posiadają certyfikat FSC® i z dumą tworzymy je w Nybro, w południowo-wschodniej Szwecji, z materiałów pozyskanych w Europie.

AKCESORIA

Oferujemy szeroką gamę akcesoriów przeznaczonych do podkreślenia wyglądu plakatów - od passe-partout przez elementy do zawieszania, takie jak klipsy i zawieszki do plakatów oraz taśma washi, po półki na obrazy. Wszystkie nasze passe-partout, zawieszki do plakatów i półki na obrazy posiadają certyfikat FSC® i są oznaczone symbolem FSC Mix na naszej stronie, co gwarantuje, że co najmniej 70% drewna użytego do ich produkcji pochodzi z lasów z certyfikatem FSC.

About our accessories

Passe-partout

Oferowane przez nas passe-partout wysokiej jakości pozwalają na obramowanie plakatu i podkreślenie jego motywu, stanowiąc przy tym ekskluzywny akcent. Nasze passe-partout są produkowane w Szwecji i pasują do ramek o wymiarach 21 x 30 cm, 30 x 40 cm, 50 x 70 cm i 70 x 100 cm. Oferujemy je zarówno w kolorze czarnym, jak i białym. Charakteryzuje je dobre, jednolite pokrycie kolorem, przy czym czarne passe-partout mają czarny środek, a białe - biały. Białe passe-partout mają dokładnie ten sam odcień co papier stosowany przez nas do produkcji plakatów. Oferowane przez nas passe-partout są wolne od kwasów.

Zawieszki do plakatów

Dzięki oferowanym przez nas zawieszkom do plakatów w stylowy sposób zaprezentujesz swoje plakaty. Będą świetnym dodatkiem do zestawu obrazów na ścianę. Są one dostępne w różnych długościach, dzięki czemu pasują do wszystkich dostępnych w naszym sklepie rozmiarów plakatów. Można wybrać spośród trzech kolorów: część zawieszek jest wykonana z surowego litego dębu, a pozostałe - z drewna sosnowego. Te ostatnie pomalowano na czarny lub biały kolor. W ich skład wchodzą mosiężne mocowania śrubowe i paski ze sztucznej skóry do zawieszania w pasującym kolorze: białym, czarnym lub w odcieniu dębu. Magnesy po obu stronach utrzymują plakat na swoim miejscu, nie uszkadzając go.

Półki na obrazy

Nasze półki na obrazy to prosty i stylowy sposób na zaprezentowanie swoich plakatów, szczególnie jeśli lubisz je często zmieniać. Oferujemy półki w kolorach czarnym, białym oraz z litego dębu. Każda z nich ma 70 cm szerokości i 9,5 cm głębokości. W zestawie znajdują się śruby do przymocowania półki do ściany. Aby wydłużyć półkę, wystarczy umieścić kilka z nich obok siebie.