Skip to main content.

Sztuka na Międzynarodowy Dzień Kobiet

W Tygodniu Kobiet świętujemy ekspresję artystyczną jako formę uwłasnowolnienia i wolności. Współpracowaliśmy z pięcioma utalentowanymi artystami, aby stworzyć kolekcję The Women's Week.​

Back to top

Kit Agar

"Swoją sztukę określiłabym jako eteryczną i kobiecą, ale nie lubię definiować kobiecości jako czegoś konkretnego: Nie chcę ograniczać tego, czym powinna być kobiecość.​"

Najpierw robię sztukę dla siebie​

Jestem artystką z Wielkiej Brytanii, obecnie mieszkam w Belgii. Zawsze interesowałam się sztuką. Jako nieśmiałe dziecko skłaniałam się ku sztuce i rzemiośle, aby móc uciec do mojego małego świata.​

Cała sztuka, którą tworzę, jest dla mnie – jakby nikt nie patrzył, nadal robiłabym tę samą pracę. W tym sensie moja sztuka jest bardzo refleksyjna. Lubię, kiedy moja sztuka żyje taka, jaka jest.

Back to top

Reyna Noriega

"Znalazłam swój styl artystyczny mniej więcej w tym samym czasie, w którym znalazłem siebie. Nastąpiło przejście od tworzenia dla innych do tworzenia dla siebie, co skończyło się lepszym odbiorem, ponieważ było to bardziej autentyczne.​"

Świętujemy kobiety w wolnym wydaniu

Jestem artystką wizualną i autorem z Miami. Rzeczy, które dają mi szczęście, to te same, które dają mi inspirację. Moja kultura i środowisko to ogromne źródło inspiracji.

Chciałam tworzyć sztukę, która byłaby podnosząca na duchu dla kobiet i która uczciłaby nas w najlepszym wydaniu, najbardziej wolnym i najbardziej pewnym siebie. W różnorodności odcieni skóry i fryzur, które przedstawiam, mam nadzieję, że każda kobieta będzie mogła zobaczyć siebie.

Back to top

Maxime Rokus

"Znalazłam swój styl artystyczny mniej więcej w tym samym czasie, w którym znalazłem siebie. Nastąpiło przejście od tworzenia dla innych do tworzenia dla siebie, co skończyło się lepszym odbiorem, ponieważ było to bardziej autentyczne.​"

Używanie cyfrowych narzędzi do tworzenia sztuki​

Jestem Maxime, artystka mieszkająca w Amsterdamie. Zajmuję się sztuką odkąd pamiętam, ale postanowiłam studiować projektowanie graficzne. Nie wpłynęło to na moją sztukę, ale wprowadziło mnie to w możliwości korzystania z narzędzi cyfrowych.

Proces tworzenia sztuki dla mnie zaczyna się od photoshopa. Próbuję różnych warstw i kolorów, aby zdecydować, co wygląda pięknie, a kiedy znajdę coś, co mi się podoba, zaczynam tworzyć na moim iPadzie!

Back to top

Marta Leyva

"Uznanie dla mojego miasta i mojej kultury jest czymś, co urosło od kiedy mieszkam za granicą. Zaczęłam przywiązywać większą wagę do tradycji i kultury. W 2017 roku po raz pierwszy sięgnęłam po pędzel i się zakochałam!"

Odkrywanie mojego talentu do malowania przez przypadek​

Pochodzę z Barcelony, ale od 10 lat mieszkam w Sztokholmie. W 2017 roku po raz pierwszy sięgnęłam po pędzel i się zakochałam! 6 miesięcy później odbyła się moja pierwsza wystawa, która była ogromnym sukcesem! Dzięki temu nauczyłam się, że czyjeś życie może zmienić się na lepsze z dnia na dzień.​

Moją radą dla wszystkich jest podążanie za swoimi pasjami i próbowanie nowych rzeczy. Jeśli coś Ci się podoba, nie powinieneś wątpić w siebie i po prostu to zrobić!

Back to top

Sara Abramson

"Moja sztuka polega na byciu sobą. Uważam, że każda kobieta powinna być w stanie rządzić swoim światem, słuchając siebie i wiedząc, że odpowiedzi są zawsze w niej.​"

Przedstawianie zarówno siły, jak i wrażliwości​

Wiadomości, które piszę na moich pracach, są oznaką tego, gdzie jestem w moim życiu. Był okres, kiedy malowałam frazy typu „czego chcesz?” lub „na co czekasz?” - to było mniej więcej wtedy, gdy rzuciłam karierę w telekomunikacji, aby zacząć realizować swoje pasje i zająć się malarstwem.

Kobiety na moich obrazach są zarówno silne, jak i wrażliwe: często patrzą w dół, nawiązują kontakt wzrokowy z widzem, ale też zazwyczaj mają odsłonięte szyje. Komunikują swoją bezbronność, ale także, że podjęły decyzję, jak mają żyć.